Військово - патріотичне виховання Військово-патріотичне виховання передбачає формування в учнівської молоді патріотичних почуттів, вироблення ідеалу служіння народу, готовності до героїчного подвигу в ім’я України. Щороку в школі проводиться низка заходів з військово- патріотичного виховання, що утворюють єдину систему:
- 14 жовтня - заходи до дня українського козацтва;
- 28 жовтня - заходи до Дня визволення України від німецько -фашистських загарбників;
- 3 листопада - заходи до Дня Буковинського віче;
- 21 листопада – заходи до Дня Гідності і Свободи;
- грудень - місячник військово-патріотичного виховання ( у т. ч. спортивні змагання «Веселі старти» (1-4 класи); Козацькі забави (8-11 класи)
- 6 грудня - заходи до Дня Захисника Вітчизни (екскурсії у військові частини та музеї бойової слави);
- 15 лютого – День виведення військ з Афганістану ( зустрічі з афганцями – односельчанами)
- 10-17 березня –заходи до Дня українського добровольця;
- 23 травня – заходи до Дня Героїв;
- 18-24 травня - Тиждень вишиванки;
- 9 травня - заходи до Дня пам'яті та примирення (уроки мужності та зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни, воїнами Збройних Сил України, учасниками АТО, концерт до Дня Перемоги).
Морально - правове виховання
В основу морально-правового виховання покладено формування у молоді морально-духовної життєво-компетентної особистості, яка успішно реалізується у соціумі як громадянин, сім’янин, професіонал, а також правової культури учнів, прищеплення поваги до прав і свобод людини і громадянина Конституції України, державних символів, знання й дотримання законів України.
Протягом 2016 – 2017 н.р.в школі проводилися такі заходи:
* Вивчення Конституції (курс «Я і Україна» в початковій школі), інших законів України в рамках курсу «Основи правознавства» ( 9—і класи);
* Робота волонтерського загону школи «Милосердя»;
* Місячники морально-правового виховання, під час яких:
- проводяться рейди «Чистий клас», «Урок», «Найкращий щоденник», «Учнівська форма»;
- організовано екскурси, зустрічі, круглі столи з представниками служби у справах дітей Сторожинецької РДА (Н. М. Косован) та правоохоронних органів Сторожинецького РВ УМВС в Чернівецькій області (Григорійчук Р. В.);
- проведено тиждень права з 5 по 9 грудня 2016 р.;
- надаються консультації психолога школи батькам учнів групи ризику;
- прочитано лекції на теми «Правопорушення та юридична відповідальність», «Як не стати об’єктом злочинних посягань» тощо;
- Виховні справи у 1-11 класах на тему «Державна символіка України», «Що таке мораль?», «Правова держава: якою вона має бути», «Права і обов’язки громадян», « Мораль і право - основи держави», тощо;
- дискусії, тематичні бесіди;
- учнівська конференція «Права дитини»;
- анкетування самооцінки вихованості учнів;
- виставки літератури на правову тематику;
* Робота Ради профілактики правопорушень з превентивного виховання школярів.
* Заслуховування питань правовиховної роботи на нарадах при директорові, педрадах, виробничих нарадах, засіданнях методичного об'єднання класних керівників, батьківських зборах.
Станом на 01.06.2017 року на внутрішкільному обліку та на обліку в кримінальній міліції зареєстровано двоє учнів (Гренчук М. І., Берник М. М.)
Трудове виховання та здоровий спосіб життя
У школі систематично проводиться цілий ряд заходів, спрямованих на збереження і зміцнення здоров'я дітей, антиалкогольної, антитютюнової та антинаркотичної пропаганди:
- анонімне анкетування серед учнів 7-11 класів на виявлення підлітків та юнаків, схильних до вживання спиртних напоїв та наркотичних речовин;
- організовуються «Дні здоров'я», Олімпійський тиждень, в рамках тижня фізичної культури та спорту проводяться спортивні змагання з різних видів спорту (волейбол, футбол, баскетбол, настільний теніс).
- тижні основ здоров’я (екскурсії до пожежної частини, відкриті заходи «Скажемо наркотикам ні», «Про шкідливість мобільних телефонів», перегляд відеоматеріалів про вплив шкідливих звичок на здоров’я людини, про загрозу епідемії туберкульозу, тренінг «Мій вибір - життя без цигарки»).
- індивідуальні консультації батьків та учнів з питань здорового способу життя.
- регулярні зустрічі учнів старших класів з лікарем Давидівської АСПМ Рудько Г.В.
- наказ директора «Про заборону тютюнопаління в школі», ознайомлення з ним учнів та батьків.
- обговорення питання про шкідливість куріння, та несення адміністративної відповідальності батьками на батьківських зборах учнів 9 та 11 класах;
- розгляд питань здорового способу життя на педрадах, виробничих нарадах, нарадах при директорові.
- функціонування спортивного залу.
Трудове виховання здійснюється на уроках трудового навчання та в позакласній роботі: виховні справи «Поважай працю кожного!», «Всяка праця почесна»; акції «Відремонтуй своїми руками шкільне майно»; трудові десанти «Зробимо школу чистою», «Чистий клас».
Художньо-естетичне виховання
З метою формування ціннісного ставлення до мистецтва, розвитку естетичних смаків і поглядів, які грунтується на народній традиції та кращих надбаннях цивілізації, сприяння розвитку творчої особистості протягом звітного періоду виконано таку роботу:
- місячник художньо-естетичного виховання (березень), в рамках яких проводились такі заходи: виховні справи «Навчися бачити красу», «Мистецтво - шлях до досконалості»; конкурси вітальних листівок до 8 Березня, поробок орігамі; святковий концерт «Уклін тобі, моя матусю».
Екологічне в и х о в а н н я
В основу екологічного виховання покладено формування екологічних знань, переконань, вироблення навичок життя в гармонії з природою, свідомого ставлення до проблем екології, охорони навколишнього середовища:
- у жовтні, березні - квітні кожного навчального року проводився місячник санітарної очистки шкільної території, екологічний десант: акція «Подбаймо про красу довкілля разом », акція «Посади деревце», прибирання, висаджування дерев та кущів. І так, завдяки Сторожинецькій міській раді наш фруктовий сад збільшився на 15 саджанців яблунь, а шкільна алея – на 97 берізок. Завдячуючи Сторожинецькому лісовому коледжу на території школи висаджено 20 туй. Завдяки шкільному бібліотекарю Кушнір А.М. у шкільному сквері «Юність» знайшли своє місце 25 каштанів.
- Загальношкільний захід «На Чорнобиль журавлі летіли…», перегляд матеріалів учнями середніх та старших класів про наслідки катастрофи 26 квітня 1986 року;
- виступи шкільної агітбригади (керівник: педагог - організатор Горецька Ю.Ю.;
- проведення відкритих заходів до Дня Землі;
- традиційна участь у виставці-конкурсі новорічних композицій «Збережи ялинку !»
- місячник екологічного виховання, в рамках якого проведено виховні справи, інформхвилинки про проблеми екології, виставку газет і плакатів, бесіди.
Родинно - сімейне виховання
Чільне місце у вихованні дитини завжди відводиться сім'ї, а тому співпраця школи з батьками мала кілька стратегічних напрямків:
- психолого-педагогічна просвіта батьків (засідання батьківського всеобучу, зустрічі для батьків з представниками соціальних служб, лікарями, загальношкільні батьківські збори, лекції);
- участь представників батьківської громади в діяльності Ради школи, Ради профілактики правопорушень, що сприяє підвищенню авторитету батьків серед учнів та педагогів школи;
- індивідуальна робота з батьками учнів, які потребують посиленої педагогічної уваги через такі засоби впливу як Рада профілактики правопорушень, індивідуальні бесіди з батьками представниками адміністрації;
- індивідуальні бесіди та корекційна діяльність психолога;
- проведення різноманітних загальношкільних та класних заходах, де беруть участь талановиті батьки та діти;
- творчі звіти учнівського та батьківського колективів (концерти, виставки);
- загальношкільні родинні свята «День знань», «Останній дзвоник», «Випускний вечір», «Ці квіти, вчителю, тобі!» тощо.