Четвер, 02.05.2024, 09:22

Давидівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Меню сайту
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 31
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вшанування Дня Гідності та Свободи України"

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!

      13 листопада 2014 року, Президент України  Петро Порошенко підписав указ - про відзначення щорічно 21 листопада 

Дня Гідності та Свободи

Президент заявив: "Україна - це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції - наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи".
       Нагадаємо, Євромайдан розпочався 21 листопада 2013 року, коли журналісти й небайдужі до долі України громадяни вийшли на Майдан Незалежності у Києві на знак протесту проти відмови уряду Миколи Азарова від підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Пізніше протести народу проти режиму Віктора Януковича отримали назву "Революція Гідності".


   ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!

Саме цими словами Україна проводжала в останню путь своїх синів та дочок. Тих, хто загинув за свою країну, за свій народ. Знову від нас пішли найкращі. Ті, для кого "справедивість", "гідність", "свобода", "Україна" були не просто словами, а сенсом їх життя.

 Їх об'єднала українська земля та бажання жити у вільній країні.
Спочатку вони вимагали право вибору. Потім їм довелось вимагати права жити. І хоч кулі снайперів - це вагомий аргумент, але ні кулі, ні гранати, ні нелюдська жорстокість не змогли перемогти цих людей. Вони гинули, та не здавались...

        Так на Майдані з'явилась ще одна сотня - Небесна. Для України це найголовніша, найпливовіша сотня. Кожен із них заплатив за свої переконання найвищу ціну - життя. І для нас є святим обов'язком гідно вшанувати Героїв. Щоб ми пам'ятали - хто і за що загинув. Щоб ми їх не зрадили.

         На вимогу громади було прийнято рішення про створення Меморіалу Героям Небесної сотні. І ця робота буде дійсно народною.

Темні часи пройдуть. Буде колоситись хліб. Будуть сміятись діти. Буде жити Україна.

Але віднині небесне воїнство поповнилось ще однією сотнею. Небесною сотнею.

Герої не вмирають! (всі разом промовляють)

           Реалізація громадянсько-патріотичного виховання в Давидівській ЗОШ І–ІІІ ст.. відбувається за допомогою становлення громадянина-патріота України, готового самовіддано розбудовувати її як суверенну, незалежну, демократичну, правову, соціальну державу, і забезпечувати її національну безпеку, знати свої права і обов’язки, цивілізовано відстоювати їх, сприяти єднанню українського народу, громадянському миру і злагоді в суспільстві.

        Процес громадянсько-патріотичного виховання здійснюється в позакласній і позашкільній діяльності за допомогою пошукової роботи членів шкільної ради учнівського самоврядування «Крок до мрії» та дитячо-юнацької організації «Відродження» (зокрема волонтерський загін «Пам’ять»).

       23 роки Україна не знала війни. Наш народ пишався тим, що у буремні 90 – ті, Україні вдалося зберегти мир. Але війна не обійшла нашу державу тепер. Ще рік тому ми з вами не знали дуже багатьох слів пов’язаних з війною, тепер майже кожну родину так чи інакше опалило полум’я військових дій. Ще рік тому ми не особливо звертали увагу на слова «слава Україні – Героям слава», а тепер ці слова набули нового змісту.

         Наразі вже точно зрозуміло,кому ці слова адресовані,і ні в кого немає сумнівів, що ці герої: хлопці, які зі зброєю в руках захищають крихкий східний кордон України; лікарі, які в мирний час повертають поранених в АТО з того світу; волонтери,  на плечах яких тримається наша армія.

        Слова «Слава Україні – Героям слава» перестали бути просто . Це вже віддання шани найкращим, котрі у найважливіший момент нашої держави не злякалися і пожертвували собою заради своєї Батьківщини, а також є засвідченням справжнього патріотичного подвигу.

        Коли перед очима кадри з новин, фото поранених та загиблих героїв, дивлячись їм у вічі , ми розуміємо,що вислів «душу й тіло ми положим за нашу свободу» став для сучасної історії української нації не просто словами з гімну, а станом душі.

       В результаті бойових дій в Україні, на сьогоднішній день, загинули 2905 людей (і це лише офіційні дані, про тих кого вдалося ідентифікувати та захоронити), в тому числі 28 дітей. Поранення отримали 7640 людей. Солдати добровольчих загонів та регулярної армії віддали життя за кожного з нас!

      Не обійшла біда і  наше гарне село Давидівку. 17 червня 2014 року загинув Леонтій Ілля Корнелійович, наш односельчанин, батько чотирьох дітей.   29 червня попрощатись із земляком зійшлося чи не все село. А також люди із сусідніх населених пунктів,  голови сіл, депутати районної ради. По дорозі до вічного спочинку, за ініціативи учнів нашої школи,  вигукували «Герої не вмирають!».

       З метою виховання у учнів почуття обов’язку, відповідальності, самопожертви та громадянського патріотизму, у школі створено куточок пам’яті Героям Небесної сотні та пам’яті героя – односельчанина Леонтія Іллі, оформлено папку «Герої не вмирають!». У стінах нашої школи стартувала акція «Напиши листа солдату», «Зігрій солдата», «Ліки замість квітів». Вперше учні школи пишуть і збирають паперові привіти для українських бійців, для солдатів,  які перебувають у зоні АТО. Усі зібрані від дітей паперові привіти передаються до військових на Донбасі.

       За словами волонтерів, листи та малюнки дітей (про це діти знають зі ЗМІ)– не менш необхідні солдатам, аніж гуманітарна допомога.

      Вони їх носять при собі як талісмани, облаштовують цілі «куточки підтримки» на блокпостах та в армійських наметах у зоні АТО. Маємо надію,  що і листи наших учнів не залишаться поза увагою українських бійців, бо кожна дитина пише і малює, передає теплі речі та ліки від щирого серця і вірить, що саме його лист отримає і збереже солдат, який захистить нашу країну від агресора. Тож давайте усі разом побажаємо нашим захисникам миру і спокою, здоров’я і перемоги. Саме через таке листування наші воїни дізнаються про те, що їх люблять, про них пам’ятають, на них чекають. «Дякуємо  вам, дорогі наші захисники! Повертайтеся з перемогою!» Такими словами діти завершують свої листи.

      В рамках цих акцій, через зв'язок поколінь хочемо передати усім віру, надію і любов до рідної землі, до героїв-захисників країни.

      Вшануємо хвилиною мовчання тих, хто загинув за свою країну, за свій народ, за свободу, за суверенність.